Yaşam

Alevde Cam Boncuk Yapımı ile Ders Zili Etkinlikleri Devam Ediyor

Gölcük Belediyesi tarafından öğrencilerin sömestr tatillerini verimli geçirmeleri için düzenlenen “Gölcük’te Ders Zilleri Sanat İçin Çalıyor” etkinlikleri bez çantaların süslenmesi ve alevde cam boncuk üretimi ile devam ediyor.

Gölcük Belediyesi her fırsatta ilçede eğitim gören öğrencileri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen “Gölcük’te Sanat İçin Ders Zilleri Çalıyor” etkinliklerinde öğrenciler bez çanta süslemeyi ve ateşte cam boncuk yapmayı öğrendiler. Esnaf Sevil Adıyaman ve Meryem Cineviz tarafından verilen eğitime katılan öğrenciler; Alevde bez çanta ve cam boncuk üretmenin inceliklerini öğrendiler.

EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ DÖNEM TATİLİ

Keyifli geçen eğitimlerde eğlenen öğrenciler, kendi bez çantalarıyla cam boncuk yapmanın heyecanını yaşadılar. Sömestir tatilinin hem eğlenceli hem de öğretici geçtiğini belirten öğrenciler, etkinlik için Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e teşekkür etti.

KAYITLAR ETKİNLİKLERE DEVAM EDİYOR

Faaliyetler kapsamında; 2 Şubat Perşembe günü makrome anahtarlık ve 3 Şubat Cuma günü arkadaşlara bileklik atölyesinde öğrenciler; Hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirecekler. Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Gölcük’te Sanat İçin Ders Zilleri Çalıyor” etkinliklerine katılmak isteyen öğrenciler “0549 735 26 94” numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu