Haber

Erdoğan: Yerel seçimler için doğru adayları belirleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerem Aydınlar Camii’nde kılınan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yerel seçim programının netleşip netleşmediği yönündeki bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Seçim süreci başkanlığımız yerel seçimlerle ilgili gerekli altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Tüm milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız görev başında. Türkiye’yi tarıyoruz. en doğru adaylar.” ifadeleri kullandı.

“PUTİN AĞUSTOS’TA GİDECEK İNŞALLAH”

Erdoğan, Rusya lideri Putin’in Türkiye ziyaretiyle ilgili olarak, “Tarih henüz netlik kazanmadı. Görüşmeler yapıyorlar, inşallah bu ziyaret de müzakereler çerçevesinde ağustos ayında gerçekleşir. Biliyorsunuz aynı yoldayız. Yani Karadeniz koridorundan Rusya’dan gelen tahıl bizimle birlikte una çevrilecek ve “Yoksul Afrika ülkelerine ve geri kalmış ülkelere un olarak ulaştıracağız. Şimdi bile biz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak o adımları atmaya ve fakir ülkelere takviyelerimizi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BU GÖREVİ ÇOK BEĞENDİM”

YAŞ kararlarıyla ilk kez bir kadın albayın terfi ettirilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu atamadan dolayı çok mutluyum. Özellikle böyle bir kız albayın terfi etmesi bizi çok sevindirdi. Biliyorsunuz ki yargıda bu tür atamalar çok oluyor ama bu tip bir kızın ilk kez albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir zevk.tebrik ederim tebrik ederim inşallah bunlar olur bundan sonraki meclislerde devam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu