Yaşam

Merve Dizdar’ın başrolde olduğu ‘Kar ve Ayı’ HBO Europa’da prömiyer yapacak

Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi “Kar ve Ayı” 8 Eylül’de Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor. WarnerMedia’nın televizyon kanalı HBO Europe ve HBO Max, dünya prömiyerini 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan “Snow and the Bear”ı filme dahil ettiklerini duyurdu.

“Kar ve Ayı”, sonsuz bir kış mevsiminde doğa ve insan ilişkisinin daha da görünür hale geldiği hayali bir kasaba ile ayının kış uykusundan erken kalktığı söylentileri üzerine bu kasabaya gelen genç bir hemşirenin hikâyesini anlatıyor. Filmin başrollerinde Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Muttalip Müjdeci ve Onur Gürçay’a Merve Dizdar ve Saygın Soysal eşlik ediyor.

Türkiye prömiyerini 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nde yapan ve festivalden En Uygun İlk Sinema ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle dönen “Kar ve Ayı”, 66. San Francisco Uluslararası Sinema Festivali’nde de Yeni Yönetmenlere kavuşacak, Amerika’nın en büyük festivallerinden biri. Ödülü kazandı. Belgrad Uluslararası Sinema Festivali’nde Eleştirmen Ödülü’ne, Brüksel Cinemamed Uluslararası Sinema Festivali’nde Cineuropa Ödülü’ne, son olarak Frankfurt Türk Sinema Festivali’nde En Uygun Birinci Sinema Heyeti Özel Ödülü’ne ve En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’ne layık görülen sinema, Bergwelten Sinema Festivali’nden. Ödülünü aldı.

Sinemanın görüntü yönetmenliğini Florent Herry üstlenirken, kurgusunu Çiçek Kahraman, müziklerini ise Fazilet Helvacıoğlu imzasını taşıyor. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu