Haber

Efeler’in domatesleri hasat ediliyor

Efeler’in domatesleri hasat ediliyor

AYDIN ​​Efeler Belediyesi tarafından Işıklı Mahallesi’ndeki tarım alanında üretilen domatesin bu yılki ilk hasadı başladı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tarımsal üretimi desteklemek ve teşvik etmek için ilçenin verimli topraklarında üretime devam ediyor. Şevketibostan, enginar, kuşkonmaz, kekik, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve daha birçok tarım ürününü yetiştiren Efeler Belediyesi, Işıklı Mahallesi’ndeki 7 dönümlük domates tarlasından ilk ürününü aldı. Nisan ayında domates tohumlarını toprakla buluşturan işçiler, Yüzde 100 Kadın Emeği Tarım Ürünleri Fabrikasında işlenmek üzere domatesleri sepetlerine doldurdu. Hasadı yapılan domatesler, Efeler Belediyesi’nin tarım arazilerinde yetiştirilen diğer ürünler gibi belediyenin yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlenerek Efe Bakkal’ın raflarında vatandaşların beğenisine sunulacak.

Önder Atay, Efeler halkına daha rahat bir yaşam sunabilmek için tarım işçiliğine değer verdiklerini belirterek, “Efeler halkına güvenli, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıda sağlamayı görev biliyoruz. Halkımıza ve Efeler’in bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için tarım çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu