Haber

Bağışlanan kumaşlar depremzedeler için battaniye oldu

Bağışlanan kumaşlar depremzedeler için battaniye oldu

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerleri, kuruma bağışlanan kumaşlarla depremzedeler için battaniye ve yorgan üretmeye başladı.

MANİSA – Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne çeşitli firma ve kuruluşlar tarafından bağışlanan çeşit çeşit kumaşlar, kurs malzemesi olarak verildiği halde dikiş öğretmenleri ve kursiyerlerin elinde depremzedeler için battaniye ve yorgana dönüştürülüyor.

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü dikiş öğretmenleri ve usta öğreticiler, kurslar ara olmasına rağmen gönüllü kursiyerleri ile kuruma bağışlanan çeşitli türde kumaşları işleyerek depremzedeler için battaniye ve yorgan üretmeye başladı.

Henüz 2 ay önce dikiş kursuna gelmeye başlayan evin hanımı Hande Akbalık, “Deprem mağdurlarına bir şeyler dikmek ve onlara faydalı olmak için kurs öğretmenim ve kursiyer arkadaşlarımla birlikte kumaş ve kumaş dikiyoruz. Battaniyeye dönüştürüyorum. Onlara faydalı olabildiğim için ne mutlu bana.” Öğrendiklerimizle depremzedelere yardım ediyoruz. Mutluyuz” dedi.

Emekli kursiyer Feriha Duman, “Yaklaşık bir kaç aydır dikiş kursuna geliyorum. Öğrendiklerimle depremzedeler için battaniye ve yorgan dikmek için buradayım, yapabildiğim için mutluyum.” Onlara yardım.”.

Kuruma yapılan kumaşları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını kaydeden kurs öğretmenlerinden Bedriye Vurgun, “Kurslara ara vermemize rağmen battaniye ve elyaf yorgan dikiyoruz. yardımlarımız en kısa sürede kendilerine ulaşacaktır.” şeklinde konuştu.

Çalışma hakkında bilgi veren Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay, “Deprem mağdurlarına yardım amacıyla çevremizdeki firma ve kuruluşlardan kurumumuza çeşitli tipte kumaşlar bağışlandı. Öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz gece gündüz çalışarak yaşananları değerlendirdi.” hem battaniye hem de kostüm yaparak kumaş üretiyoruz.Deprem bölgesindeki kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz.Kumaş bağışları gelmeye devam ettikçe çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

canakci-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu